web tasarımweb tasarımweb tasarım

YANA KAYAR FOTOSELLİ CAM KAPILAR

Kapıları açıp kapayan sistemlerde farklı özelliklere sahip olabilir. Bunlardan Radyo frekansla (RF) çalışanları radar benzeri bir sistemle çalışır, Çok yüksek frekanslarda bir verici ve bir de basit alıcı vardır . Alıcı, yansıyan dalgalarda bir değişiklik olduğunda hareket eden bir nesnenin olduğu varsayılarak kapıyı açma sinyalini verir. Daha basit yöntem ise Pasif İnfrared Dedektör (PİD) denilen özel algılayıcılar kullanır. Her nesne kendi ısısını belirleyen bir infra red ışınlar salar. PİD bu ısıdan etkilenen bir yarı iletkendir. Bu algılayıcının önünde jaluzi benzeri bir ızgara yerleştirilir. Karşısındaki nesne kımıldamadan durursa her bir ızgaraya gelen IR enerji aynı olduğu için sistem hareket olmadığını varsayar. Ancak karşısındaki nesne hareket edince ızgaranın belli bölümlerine farklı enerji geleceği için bir hareket olduğunu anlar ve kapıyı açar. En basit sistem ise ışık bariyeridir. Kapının bir tarafına bir ışık kaynağı koyulur, diğer tarafa da bunun algılayıcısı. Arada bir nesne olunca ışık kesilir ve kapı açılır.

 

Sistemlerimiz IDOOR marka olup 2 sene garantili 10 yıl yedek parça bulundurma garantili şu an yerli piyasada kullanılan tek kapıdır , kapılarımız fiyat olarak oldukça ekonomik fiyat seçenekleri ve sunmuş olduğu çeşitlilik ile piyasada kendini kabul ettirmiş bir kapı markasıdır. Garanti süresi bittiği zaman yedek parçaları çok kolay ve ekonomik temin edilmektedir .

Fotoselli kapılar yaz ve kış hava sirkülasyonu irtibatını kestiği için kullanıldığı ortamda en kısa zamanda kendi amortismanını sağlarlar , mantıksal olarak düşünüldüğü zaman , ilk alım maliyetleri firma vb. bütçelerine bir zarar gibi görünsede asıl önemli olan , uzun zaman diliminde sağlamış olduğu faydalardır, kışın sıcak havanın dış ortama karışmasını engelleyip iç ortamın soğumasını minumuma indirip yakıt tasarrufu sağlarlar . bu önemli bir avantajdır , yazın ise klimalar ile tonlarça elektrik yakılıp soğutulan ortamların , havasını dış ortamdaki, sıcak hava ile karışımını minumuma indirir.

Bu işin mantığı şöylerdir : ısınınan hava monekülleri yoğunlukla genişler , ve kapı açıldığı anda dış ortamdaki soğuk hava monekülleri vakum etkisi yaparak hızla sıcak hava monekülleri ile yer değiştirir. ve iç ortam soğumaya başlar . otomatik fotoselli kapılar bu oranı minumuma indiriler.

Fotoselli kapılar çeşitlilik bakımından 3 sınıf altında toplanabilir.

 

1) Dar geçişler için kullanılan ; Ama geçiş alanının maximum kullanılması talep edildiğinde , Teleskopik tip diye bu dalda adlandırılan fotoselli kapılar : Kanat sistemleri ve kanatları taşıyan alüminyum sürücü kanalı özel olarak dizayn edilmiş , çalıştığı an kanatlar iç içe geçerek çalışır , ve bu radarlı fotoselli kapılar kullanıldığında geçiş alanlarınızdan maximum faydalanabilirsiniz . kapı kanat profilleri istenidiği renkte boyanabilir , istenirse kanat profilleri olmayan sadece cam dan oluşan kanatlara sahip kapı sistemlerimizde mevcuttur. Alüminyum kanatların eloksallı tip imal edilen seçenekleride mevcuttur. ( Teleskopik tip kanatlı – radarlı fotoselli cam kapılar )

2) Tek kanat hareketli tip fotoselli kapılar ; Taşıma profili üzerinde tek kanat cam hareketi sağlanan kapılardır . Genelde teleskopik tip fotoselli kapılar gibi özel durumlarda kullanım alanlarında talep edilirler ,ya geçiş alanı dardır , yada kapının kurulaçağı mimari yapıda problem vardır , kapı bu şekle göre özel olarak imal edilirler . yine diğer kapılarımız gibi renk ve kanat seçenekleri mevcuttur . ( Tek kanat sağ veya sol radarlı fotoselli cam kapılar )

3) Çift kanat hareketli tip fotoselli kapılar ; Genelde 2 sabit , 2 hareketli olarak talep edilir ve kullanım alanına sahiptirler , camlar lamine olup çarpma esnasında kırılmaz ve çarpan şahısa zarar vermez – cam sadece dağılır. istenilen renk seçeneğinde elekro-statik toz boya ile boyanabilirler . Eloksallı tipte olan alüminyum doğramlara sahip kapılarımızda mevcuttur . Kanatları alüminyum doğramalara sahip olmayan hareketli kanatları sırf camdan oluşan fotoselli kapılarımızda stoklarımızda mevcuttur.